تعمیرات کمپرسور اسکرو:

   کمپرسور یکی از تجهیزاتی است که در بخش صنعت کاربرد فراوانی دارد. کمپرسورها در انواع و کاربردهای متنوعی در بازار وجود دارند. قطعات هر یک از این تجهیزات می تواند بر اثر فرسایش، کارکرد زیاد دچار اشکال شوند که تعمیر دقیق و مطلوب آنها باعث می شود تا دوباره به چرخه حیات صنعت بازگردند. کمپرسور اسکرو یکی از جدیدترین کمپرسورهای حال حاضر در بازار است که نگهداری و تعمیرات کمپرسور دارای استانداردهایی است که باید رعایت شود. کمپرسور اسکرو باعث فشرده سازی هوا می شود. روغن از ملزومات مهم و ضروری برای عملکرد مطلوب دستگاه است بنابراین استفاده از روغن با کیفیت حرف اول را می زند.

برای تعمیر کمپرسور اسکرو لازم است تا با ایرادات متداول آن آشنا شوید:

 • کمپرسور روشن نمی شود: اولین گام برای تعمیرات کمپرسور اسکرو با این مشکل بررسی اتصالات برق و کابل های مربوط به آن می باشد. باید اطمینان حاصل نمایید که دکمه استارت مشکلی ندارد و روشن می شود. بهتر است به تابلوی تقسیم برق هم نگاهی بیندازید. همچنین روی نمایشگر خطا یا هشداری نباشد. نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشت نگه داشتن دمای روغن درون محفظه کارتر پمپ در 20 درجه سلسیوس می باشد. زیرا ممکن است روغن سرد شده و مانع  راه اندازی دستگاه شود.

 • کمپرسور اسکرو در دمای بالا ناگهان متوقف شود: در این زمان احتمالا به دلیل بالا رفتن دمای محیط مشکلی در تهویه بوجود آمده است. ممکن است سطح روغن کاهش پیدا کرده و لازم باشد تا مجدد روغن اضافه شود. مطمئن شوید که از روغن استاندارد و مناسب استفاده شده باشد.

رادیاتور خنک کننده دستگاه را بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید که کثیفی یا مانعی باعث کاهش عملکرد آن نباشد. شیر ترموستات کمپرسور را بررسی نمایید و مطمئن شوید که درست عمل می کند. مسیر گردش روغن در کمپرسور را چک کنید و مطمئن شوید مسیر آن مسدود نباشد.

 

 • کمپرسور روشن است و واحد هواساز گردش دارد اما فشاری ایجاد نمی شود: برای تعمیرات کمپرسور اسکرو پس از این ایراد ابتدا باید به بررسی برق ورودی به شیر برقی بپردازید و سپس سیم پیچی شیر برقی را بررسی نمایید تا اطمینان حاصل کنید که هر دو مورد بدون عیب باشد.

 • حجم هوا یا فشار کافی نیست: ابتدا باید مطمئن شد که کمپرسی توانایی تامین دستگاههای متصل شده را دارد. سپس اتصالای را چک نمایید تا اطمینان حاصل شود که نشتی وجود ندارد. چک کردن شیر کنترل ورودی برای اطمینان از باز بودن آن. فیلتر هوا را بررسی کنید زیرا ممکن است نیاز به تمیز شدن یا تعویض داشته باشد.

 • هوا از سوپاپ اطمینان خارج شود: مطمئن شوید که عملکرد شیر کنترل کننده ورود هوا به داخل هواساز کمپرسور صحیح باشد. سپس به بررسی کلید اتوماتیک و تنظیم فشار در سیستم PLC بپردازید.

 • مشاهده روغن در هوای فشرده شده: اگر روغن در هوای فشرده شده، مشاهده شد باید فیلتر سپراتور بادی را تعویض کنید. ممکن است این اشکال به دلیل حجم روغن بالا باشد. احتمال اینکه دمای کاری اسکرو بالا باشد، وجود دارد و همچنین ممکن است روغن به کار رفته غیراستاندارد باشد.

 • کمپرسور در زیر بار، صدای زیادی تولید می کند: در صورت مواجه شدن با این مسئله و تعمیرات کمپرسور اسکرو در این مرحله بهتر است ابتدا تسمه را بررسی کنید و مطمئن شوید که شل نباشد. در صورت ایراد در این قسمت باید با کمک پیچ تنظیم، تسمه سفت شود تا عملکرد اولیه خود را داشته باشد. ممکن است فولی ها هم راستا نباشند و یا بلبرینگ های الکتروموتور خراب شده باشد که تعمیرکار با بررسی این موارد به دلیل اصلی ایراد آن پی خواهد برد و آن را تعمیر می کند.

 • تسمه کمپرسور اسکرو پوسیده یا پاره شود: جنس متریال به کار رفته در تسمه از اهمیت ویژه ای برخوردار است  زیرا در عملکرد آن بسیار تاثیرگذار است

 •  

 • بهتر است تا به سرویس دهی منظم و دوره ای کمپرسی اسکرو نیز توجه شود و بر اساس جدول زمان بندی، قطعات آن توسط سرویس کار ماهر انجام شود زیرا سرویس به موقع باعث بهبود عملکرد دستگاه و عمر طولانی آن خواهد شد و همچنین از خرابی های اساسی و پرهزینه جلوگیری می کند.

 • هر یک از موارد بالا باید توسط تعمیرکار متخصص کمپرسور اسکرو به طور دقیق بررسی و تعمیر شود. در صورتی که به این مشکل برخورد کردید، می توانید از تعمیرکاران ماهر و متخصص تهران پوتک کمک بخواهید تا در اسرع وقت به تعمیر آن بپردازند. تمامی افرادی که به تعمیرات کمپرسور به صورت حرفه ای می پردازند دوره های آن را حتما گذرانده و تجربه  کسب نموده اند و پس از بررسی های کامل و همه جانبه پس از پیدا کردن ایراد اصلی به تعمیر کمپرسور اسکرو می پردازند.

  تعمیرات کمپرسور هواساز:

     کمپرسور هواساز یکی از قطعات مهم دستگاههای هواساز به شمار می آید که وظیفه تامین و انتقال هوای محیط را برعهده دارد. کمپرسور هواساز در دستگاههای هواساز صنعتی تعبیه شده اند و گستره وسیعی در برطرف کردن نیاز به هوا سازی در محیط هایی مانند بیمارستانها، آموزشگاه، تالارها، رستوران های بزرگ، فضاهای مشاع، باشگاهها و فروشگاهها دارد لذا ممکن است که بر اثر کارکرد زیاد یا ایراد در کمپرسور هواساز دچار اشکال شود. تمامی هواساز ها برای تولید حجم مشخصی از هوا طراحی و تولید شده اند و با توجه به آن باید الکتروموتور مناسب برای آن تعبیه شود که با حداکثر دور به گردش در آید. کمپرسور هواساز عمل خنک کاری و روان سازی دستگاه را برعهده دارد که لازمه عملکرد درست و صحیح آن باعث خواهد شد تا محیط از دمای مناسبی برخوردار باشد.

 • یکی از مهمترین مواردی که باید در کمپرسورهای هواساز به آن توجه ویژه ای داشت بررسی فیلترهایی که در آن وجود دارد. زیرا کارکرد مطلوب کمپرسور هواساز به تمیز بودن و تعویض به موقع فیلترهای آن بستگی دارد. همچنین استفاده از روغن مناسب و مطلوب از اهمیت بالایی برخوردار است. چنانچه هواساز دچار مشکل شود می توانید با تهران پتک تماس گرفته و از متخصصان با تجربه آن جهت تعمیرات کمپرسور هواساز خود بهره مند شوید. تعمیرکار پس از بررسی دقیق قطعات و تجهیزات دستگاه به عیب یابی می پردازد و پس از مشخص شدن عیب دستگاه به تعمیر یا تعویض قطعات آن می پردازد.

  تعمیر موتور دویتس:

     دویتس یکی از معتبرترین تولید کنندگان ماشین آلات کشاورزی، سنگین و وسایل نقلیه تجاری است. همچنین با ادامه مسیر خود تولید موتور را نیز در دستور کار خود قرار داد. موتورهای تولید دویتس دارای خنک کننده هوا، روغن یا آب، اتصالات پمپ هیدرولیکی، پیچ تخلیه روغن، گلوی پرکننده روغن، فیلتر تصفیه سوخت و کارتل روغن می باشد که می تواند ساعتها بدون وقفه کار کند. از مزایای این موتورها این است که بر اثر کار زیاد از بین نمی روند و بسیار اقتصادی هستند. چنانچه موتور دویتس دستگاه شما دچار ایراد شده است با تهران پوتک تماس گرفته و از خدمات آن استفاده نمایید. تهران پوتک با سالها تجربه در صورت نیاز به تعویض قطعات از قطعات اصلی برند استفاده می کند تا عمر دستگاه کمپرسور طولانی بوده و عملکرد مطلوب و خوبی داشته باشد. تمامی تعمیرات تهران پوتک استاندارد بوده و دارای گارانتی می باشد.

  کمپرسور اینگرسولند:

     کمپرسور اینگرسولند یکی از با کیفیت ترین گزینه های موجود در بازار می باشد. کمپرسور اینگرسولند تمام نیازهای صنعتی را با ظرفیت های مناسب برآورده می کند

 • ویژگی ها و ظرفیت های کمپرسور اینگرسولند:

 • با توجه به تغییر فشار و میزان مصرف هوای فشرده عملکرد سریع و مطلوبی از خود نشان می دهد.

 • برای مدت طولانی توانایی کار در حالت تمام بار را دارد.

 • مناسب برا کارکردهای حیاتی و حساس

 • کمپرسور اطلس کوپکو:

     کمپرسور اطلس کوپکو در صنعت هوای فشرده در صدر جدول قرار دارد. اما باید به این نکته مهم توجه داشت که نگهداری از آن و تعمیر آن توسط متخصص ماهر از اهمیت بسیار زیادی در عملکرد مطلوب و دوام دستگاه برخوردار است. یکی از مهمترین مواردی که باید در زمان استفاده از این کمپرسور بسیار به آن تاکید کرد، استفاده از روغن های مناسب و با کیفیت است و چنانچه از روغن نامطلوب استفاده شود خیلی زود قطعات دستگاه دچار مشکل خواهند شد. زیرا روغن باعث روانکاری و جذب قطعات دستگاه می شود تا در نتیجه عملکرد آن صحیح و قابل قبول باشد.

 • قطعات آن از متریال با کیفیتی تولید شده است از اینرو برای کاربردهای سنگین بسیار مناسب است.

 • تعمیر و نگهداری آن راحت است.

 • نصب و راه اندازی آن نیز راحت و آسان است.

 • در صنایع آشامیدنی، مواد غذایی، نساجی و الکترونیک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

 • یکی از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه این است که نیازی به روغن ندارد.

 •  

 •  
 • اجاره کمپرسور:

   به دلیل قیمت بالای کمپرسور، اجاره ان بسیار منطقی تر و مقرون به صرفه به نظر می آید. تهران پتک با سالها  تجربه در امر تعمیرات کمپرسور اسکرو، تعمیرات کمپرسور هواساز، تعمیر موتور دویتس و اجاره انواع کمپرسور و یونیت هواساز با متخصصان ماهر و با تجربه آماده ارائه خدمات مطلوب در تهران می باشد. شما می توانید برای ارتباط با تهران پتک به سایت www.tehranpotk.com  مراجعه نمایید و از خدمات مطلوب و مناسب آن همراه با قیمت های مناسب استفاده کنید. همچین شما می توانید برای سرویس منظم و دوره ای انواع کمپرسور از متخصصان ماهر تهران پتک بهره مند شوید.

 

تلفن: 09126061591