به دستگاه‌های مکانیکی که با کاهش دادن حجم گاز‌ها، فشار آن‌ها را افزایش می‌دهند، کمپرسور یا متراکم کننده گفته می‌شود. اگر می‌خواهید با کمپرسور و نحوه اجاره کمپرسور آشنا شوید و موتور‌های دیزل را بشناسید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و این مقاله را از دست ندهید.

کمپرسورها در انواع مختلفی ساخته شده‌اند که هر کدام از آن‌ها کاربردهای خاص خود را دارند. توجه به این نکته حائز اهمیت است که کمپرسورها دسته‌بندی‌های مختلفی دارند که پرکاربردترین دسته بندی در بین  آن‌ها به شرح زیر می‌باشد:

 • کمپرسورهای دینامیکی
 • کمپرسورهای جابجایی مثبت
 • کمپرسور روتاری پره‌ای
 • کمپرسورهای اسکرال
 • کمپرسورهای کمکی
 • تشدید کننده‌های فشار

توجه داشته باشید که یکی از محبوب‌ترین کمپرسورهایی که در صنعت از آن استفاده می‌شود، کمپرسور دیزل می‌باشد که در قسمت‌های مختلف صنعت از آن‌ها استفاده می‌شود.

با توجه به اینکه کمپرسورها قیمت بالایی دارند و امکان خرید آن‌ها برای همه‌ی افراد وجود ندارد، در صورت نیاز می‌توانید برای اجاره کمپرسور اقدام کنید.

بهتر است هنگام اجاره کمپرسور دیزل به این نکته توجه داشته باشید که در صورت قطع شدن برق هم می‌توانید از این کمپرسور برای ذخیره کردن گازها و انتقال دادن آن‌ها استفاده کنید.

اگر قصد اجاره کمپرسور دارید، بهتر است به سایت معتبر تهران پتک مراجعه کنید و بهترین و مرغوب‌ترین کمپرسورها و بتن‌کن‌ها را اجاره کنید

تهران پتک با گردآوری بهترین برند‌ها، با کیفیت‌ترین کمپرسورها ها را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد که مشتریان با بهره مندی از آن‌ها به راحتی کارهای خود را انجام دهند و بعد از مدت زمان مشخص شده، آن را تحویل دهند. با اجاره کمپرسور‌های ایران پتک دیگر نیازی به خرید کمپرسور نخواهید داشت و با قیمتی به صرفه و مناسب می‌توانید از این وسیله‌ی پرکاربرد بهره مند شوید.

نحوه اجاره کمپرسور:

همانطور که گفته شد کمپرسورها وسایل گران قیمتی هستند و استفاده از آن‌ها به صورت مقطعی می‌باشد. پس بهترین راه برای استفاده از کمپرسور، اجاره کمپرسور در زمان مورد نیاز می‌باشد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که برای اجاره کمپرسور باید قراردادهای مربوطه را مطالعه کرده و آن‌ها را امضا کنید. همانطور که می‌دانید هر کاری قوانین مربوط به خود را دارد، اجاره کمپرسور هم قوانین خاصی دارد که بهتر است از آن‌ها پیروی کنید که بتوانید کمپرسور مورد نظر خود را اجاره کنید و کارهای خود را به راحتی انجام دهید.

قرارداد مربوطه باید با توجه به توافق طرفین تنظیم شود و بر اساس آن، کمپرسور مورد نظر در مدت مشخصی در اختیار افراد قرار گیرد. توجه داشته باشید که در قراردادها باید به شرایط عمومی و اختصاصی قرارداد توجه داشته باشید و به آن‌ها پایبند باشید.

به عنوان مثال برخ از این شرایط به صورت زیر می‌باشند:

 • مشخص بودن خصوصیات کمپرسور یا دستگاه مورد نظر، به عنوان مثال نوع دستگاه، کیفیت آن و ...
 • مدت زمان اجاره باید مشخص شود.
 • هنگام اجاره کمپرسور توجه داشته باشید که قیمت مشخص شود و در قرارداد ذکر شود.
 • در قراردادها معمولا بندهایی در رابطه با آسیب دیدن دستگاه مورد نظر وجود دارد که در صورت بروز مشکل و آسیب، چه کارهایی را انجام دهید.

به طور کلی می‌توان گفت که هر مجموعه‌ای قراردادها و قوانین خاص خود را دارد که قبل از تحویل گرفتن کمپرسور مورد نظر باید آن‌ها را بپذیرید.

برای اجاره کمپرسور با بهترین شرایط و قیمت، می‌توانید به مجموعه تهران پتک مراجعه کنید و یکی از بهترین و مرغوب‌ترین کمپرسورهای موجود در بازار را اجاره کنید.

آشنایی با موتور دیزل:

موتور دیزل  از موتورهای پرطرفداری می‌باشد که انواع مختلفی دارد و در قسمت‌های مختلفی از آن استفاده می‌کنند. به طور کلی می‌توان گفت که کارکرد موتور دیزل بهتر از موتورهای دیگر می‌باشد، به همین دلیل محبوبیت بیشتری هم دارد. این موتورها شباهت زیادی به موتورهای بنزینی دارند و تفاوت اصلی آن‌ها در مرحله انفجار می‌باشد:

 • انفجار در موتورهای بنزینی توسط شمع اتفاق می‌افتد.
 • انفجار در موتورهای دیزل با استفاده از تراکم هوا ایجاد می‌شود.

حال بهتر است با انواع موتور دیزل آشنا شوید که به شرح زیر می‌باشد:

1. موتور دیزل 2 زمانه: این نوع موتور دیزل در گذشته استفاده می‌شد و امروزه کاربرد چندانی ندارد. به عنوان مثال در موتورهای مربوط به جنگ جهانی دوم از موتور دیزل 2 زمانه استفاده می‌شد.

2. موتور دیزل 4 زمانه: موتور دیزل 4 زمانه از 4 قسمت مهم تشکیل شده است:

 • مکش: مربوط به زمانی می‌باشد که سوخت مورد نظر وارد سیلندر می‌شود.
 • تراکم: تراکم کردن زمانی اتفاق می‌افتد که سوخت مورد نظر به واسطه‌ی پیستون، در نوک سر سیلندر قرار می‌گیرد.
 • قدرت: قدرت مربوط به زمانی می‌باشد که سوخت در سیلندر منفجر می‌شود.
 • تخلیه: به خروج دود از سیلندر تخلیه گفته می‌شود.

توجه داشته باشید که موتورهای بنزینی هم مانند موتورهای دیزل از 4 قسمت تشکیل شده‌اند اما هر کدام از آن‌ها کاربردهای خاص خود را دارند.

موتورهای دیزل هم مانند کمپرسورها کاربردهای فراوانی دارند و همانطور که برای اجاره کمپرسور اقدام می‌کنید، می‌توانید موتورهای دیزل را هم اجاره کنید و کارهای مورد نظر خود را به کمک آن انجام دهید.

همانطور که گفته شد بهترین گزینه برای اجاره کمپرسور، مراجعه به مجموعه تهران پتک می‌باشد. زیرا این مجموعه یکی از بهترین مجموعه‌های موجود در تهران می‌باشد که محصولات فوق العاده خود را با شرایطی مناسب به مشتریان خود اجاره می‌دهد.

معرفی موتور دیزل دویتس:

موتور دیزل دویتس یک موتور دیزل مرغوب و با کیفیت می‌باشد که ساخت کشور آلمان است و در کیفیت و کارایی نظیر ندارد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که دویتس به عنوان اولین تولید کننده موتورهای دیزل 4 زمانه در سطح جهان شناخته شده است و یکی از محبوب‌ترین برندها در سطح جهان می‌باشد.

دویتس با تولید موتورهای مرغوب و قدرتمند به خوبی توانسته است در دل مردم جا باز کند و اعتماد آن‌ها را به خود جلب کند.


موتورهای دیزلی دویتس پیشرفته‌ترین موتورهای دیزلی هستند که در سطح جهان وجود دارند و علاوه بر ظاهر زیبا و طراحی فوق العاده‌ای که دارند، بسیار کم مصرف و به صرفه هستند.

برای اجاره موتورهای دیزلی دویتس، اجاره کمپرسور و ... می‌توانید به مجموعه تهران پتک مراجعه کنید و بهترین برندها را در اختیار داشته باشید.

 موتور دیزل کاربردهای فراوانی دارند که برخی از آن‌ها به صورت زیر می‌باشند:

 • از موتورهای دیزل در انواع بالگردها استفاده می‌شود.
 • در تانک‌ها هم از این موتورها استفاده می‌کنند و این موتورها قدرت بالایی در به حرکت درآوردن تانک‌های سنگین دارند.
 • از موتورهای دیزل در کشتی‌های تجاری هم استفاده می‌کنند.
 • شاید برای شما هم جالب باشد که در زیر دریایی‌های غیر هسته‌ای هم از موتورهای دیزل استفاده می‌کنند زیرا این موتورها توانایی و قدرت بالایی دارند.
 • از موتورهای دیزل در جاده‌ها هم استفاده می‌کنند و بیشترین کاربرد آن‌ها در مولدهای برق می‌باشد.
 • استفاده از موتورهای دیزل در کامیون‌ها هم بسیار رایج است.
 • موتورهای دیزل نقش بسیار مهمی در صنعت برق ایفا می‌کنند و در بسیاری از ژنراتورها از این موتورها استفاده می‌کنند.

همانطور که گفته شد موتورهای دیزل کاربردهای فراوانی دارند و کاربرد آن‌ها بسیار بیشتر از چیزی می‌باشد که گفته شد.

آشنایی با موتور دیزل کمنز:

موتورهای دیزل توسط شرکت‌های مختلفی تولید شده‌اند که شرکت کمنز یکی از معتبر‌ترین آ‌ن‌ها می‌باشد. موتور دیزل کمنز در بهترین کیفیت ممکن ساخته شده است، برای ساخت آن از مرغوب‌ترین مواد اولیه استفاده شده است، ساخت این موتورها توسط پیشرفته‌ترین تجهیزات انجام گرفته است و فرآیند ساخت آن‌ها تحت نظر کارشناسان مجرب انجام گرفته است.

علاوه بر اجاره کمپرسور، می‌توانید برای اجاره موتور دیزل کمنز هم به مراکز مربوطه مراجعه کنید و از این موتور دیزل فوق العاده بهره مند شوید.

توجه داشته باشید که موتور دیزلی کمنز، توان‌ها و قدرت‌های گوناگونی دارد که با توجه به نیاز خود می‌توانید یکی از آن‌‌ها را انتخاب کنید.

به طور کلی همه‌ی افراد می‌خواهند برای خرید یا اجاره یک محصول، بهترین نوع آن را در اختیار داشته باشند که بتوانند به راحتی و با خیالی آسوده کارهای خود را انجام دهند. انتخاب موتور دیزل کمنز بهترین گزینه برای شما به شمار می‌رود. به عنوان مثال برای اجاره کمپرسور با کیفیت و مرغوب دیگر نیازی به جستجو ندارید و با مراجعه به سایت تهران پتک می‌توانید بهترین نوع کمپرسور را اجاره کنید.

معرفی موتور کاترپیلار:

کاترپیلار یکی دیگر از برندهای فوق العاده‌‌ای می‌باشد که محبوبیت بالایی در بین طرفداران خود دارد. شرکت کاترپیلار در زمینه ساخت انواع موتور، تراکتور، بیل مکانیکی، موتور دیزلی و ... فعالیت می‌کند.

موتور کاترپیلار هم یکی از مرغوب‌ترین محصولات این شرکت می‌باشد. البته توجه داشته باشید که همه‌ی محصولات این شرکت، در بهترین کیفیت ممکن ساخته می‌شوند و در اختیار مشتریان گرامی قرار می‌گیرند.

موتور کاترپیلار در انواع مختلفی تولید شده است که می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که تولید موتور کاترپیلار تحت نظر کارشناسان حرفه‌ای و مجرب انجام گرفته است، از بهترین مواد اولیه برای ساخت آن استفاده شده است، قدرت بالایی دارد، مقاومت و ماندگاری زیادی دارد و مدت‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید.

فراموش نکنید که مجموعه تهران پتک برای اجاره کمپرسور، بیل مکانیکی و ... به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شما می‌باشد.

توجه داشته باشید که محبوبیت اتفاقی نیست، بلکه حاصل تلاش یک گروه حرفه‌ای می‌باشد که با هدف جلب رضایت مشتری به کار خود ادامه می‌دهد.